Cumnatul lui Mircea Geoană, urmărit internațional, a fost localizat în Turcia! Reacția Poliției

Cumnatul lui Mircea Geoană, urmărit internațional, a fost localizat în Turcia! Reacția Poliției

Cumnatul lui Mircea Geoană, Ionuț Costea, fost președinte al Eximbank care este dat în urmărire internațională, a fost localizat de reporterii noștri, a dezvăluit Gândul.

Ne puteți urmări și pe Google News

Poliția Română a oferit o reacție în acest sens.

Citește și Polițiștii români vor asigura paza la frontiera bulgaro-turcă! Ministrul de Interne anunță formarea unui contingent special

În acest caz, informațiile deținute de polițiștii români au fost transmise partenerilor din Turcia, până în prezent, rezultatul verificărilor fiind negativ, transmis IGPR.

Reacția integrală a Poliției Române

„Având în vedere informațiile apărute în spațiul public, cu privire la prezența în Turcia a unui urmărit internațional, condamnat pentru luare de mită,  Centrul de Informare și Relații Publice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române este abilitat să comunice următoarele:

Poliția Română, prin Centrul de Cooperare Polițienească Internațională, comunică permanent cu partenerii externi, folosind canalele de cooperare polițienească, în vederea depistării persoanelor urmărite în temeiul legii.

Citește și Salarii amețitoare din bani publici! Directorii companiilor regionale de apă ajung să câștige și 40.000 de lei net pe lună

În acest caz, informațiile deținute de polițiștii români au fost transmise partenerilor din Turcia, până în prezent, rezultatul verificărilor fiind negativ.

În cauză, activitatea de verificare este continuată, cu sprijinul partenerilor externi, în vederea localizării persoanei respective și punerii în aplicare a mandatului”, a precizat IGPR.

Părerea ta contează pentru noi